Nowe Szanse Zatrudnienia

Podkarpacka Agencja Konsultingowo - Doradcza Sp. z o.o.

Projekt „Nowe szanse zatrudnienia”

adresowany jest do osób fizycznych, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej lub podjąć zatrudnienie.

Projekt realizowany jest przez Podkarpacką Agencję Konsultingowo-Doradczą Sp. z o.o. w partnerstwie za Stowarzyszeniem im. Stanisława Staszica w ramach Priorytetu VIII Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 8.1 „Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie”, Poddziałanie 8.1.2 „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie” na podstawie umowy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach, pełniącym rolę Instytucji Pośredniczącej 2 stopnia w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt jest współfinansowany ze środków UE – Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

Zasięg terytorialny projektu – powiat skarżyski, konecki i starachowicki województwa świętokrzyskiego.

Okres realizacji projektu: od 01.01.2014 r. do 30.06.2015 r.

Uczestnikami projektu mogą zostać osoby fizyczne, które uczą się, pracują/pracowały lub zamieszkują na obszarze powiatów skarżyskiego, koneckiego, starachowickiego (wg. przepisów KC), przewidziane do zwolnienia lub zagrożone zwolnieniem z pracy z przyczyn dotyczących zakładu pracy oraz osoby, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy w okresie nie dłuższym niż 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu.

 

Projekt zakłada realizację dwóch ścieżek:

ŚCIEŻKA SAMOZATRUDNIENIA – skierowana do 18 kobiet i 12 mężczyzn.

Działania w ramach ścieżki samozatrudnienia:

- poradnictwo psychologiczne;

- poradnictwo zawodowe;

- wsparcie szkoleniowo-doradcze:

                * Szkolenie „ABC Przedsiębiorcy” ;

                * doradztwo z zakresu rozliczania podatkowego;

                * doradztwo z zakresu Biznes planów;

- wsparcie finansowe na uruchomienie działalności gospodarczej polegające na udzieleniu Uczestnikowi Projektu wsparcia kapitałowego ułatwiającego sfinansowanie pierwszych wydatków umożliwiających funkcjonowanie nowopowstałego przedsiębiorstwa w wysokości do 40 000 zł

na jednego Uczestnika Projektu co stanowić będzie nie więcej niż 85% całkowitych wydatków inwestycyjnych. Uczestnik ma obowiązek pokryć z wkładu własnego minimum 15% całkowitych wydatków inwestycyjnych.

Wsparcie finansowe zostanie przyznane 20 Uczestnikom Projektu zamierzającym rozpocząć prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej.

Uczestnicy Projektu, którzy rozpoczną działalność gospodarczą otrzymają w okresie do 6 miesięcy lub w uzasadnionych przypadkach do 12 m-cy  od dnia rozpoczęcia działalności wsparcie pomostowe

w następującej formie:

- pomocy finansowej wypłacanej miesięcznie w kwocie 1 600 zł – na pokrycie bieżących opłat bezpośrednio związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej;

- usług doradczych.

 

ŚCIEŻKA AKTYWIZUJĄCA DLA OSÓB NIE PLANUJĄCYCH PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ – skierowana dla 12 kobiet i 8 mężczyzn .

- poradnictwo psychologiczne;

- poradnictwo zawodowe;

- szkolenie aktywizujące;

- pośrednictwo pracy;

- szkolenia zawodowe:

                * Przedstawiciel handlowy z prawem jazdy kat. B (dla 5 UP);

                lub

                * Pakiet prawo jazdy kat. C, świadectwo na przewóz rzeczy, ADR podstawowy + cysterny

(dla 5 UP);

lub

                * inne szkolenia wynikające z potrzeb Uczestników Projektu (dla 5 UP);

- staże dla 10 UP przez okres do 6 m-cy, uczestnicy staży mają zapewnione stypendium stażowe

w wysokości 1 600 zł brutto / miesięcznie.

 

Osoby zamierzające aplikować do udziału w projekcie powinny zapoznać się z Regulaminami oraz pozostałymi dokumentami zamieszczonymi na stronie www.nsz.pakd.pl

Akceptacja zapisów regulaminów jest warunkiem koniecznym do kandydowania i udziału

w projekcie.